KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16305321
nr 1630 5321
David Parsén
(1896-1977), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 52, Strandblommor. Olja på duk, 36x45 cm, yttermått inklusive ram: 50x58 cm
David Parsén, svensk målare född 1896, död 1977.
Utrop:
500 kr
måndag 1 juli 2024
kl 19:14:52